ZA CO NAS CENIĄ

Za co nas cenią

Dyrekcja Szkoły
18.01.2015

Od 2007 roku Stowarzyszenie Oświatowe jest Organizacją Pożytku Publicznego. Bardzo prosimy wszystkich o przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Oświatowego „Rodzice-Dzieciom”, które prowadzi Społeczną Szkołę Podstawową im. Jerzego Kukuczki oraz Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum im. Jerzego Kukuczki w Rybniku, nr KRS 0000001718.
Dziękujemy

uczeń klasy II a
01.03.2013

Społeczne Gimnazjum w Rybniku to dobra szkoła. Nauczyciele są sympatyczni, uczniowie pomagają sobie nawzajem. Każdy ma własną szafkę w szatni. Na każdej przerwie jest dostępny stół do ping ponga. Mamy też sklepik szkolny. W okresie zimowym na jednej przerwie w ciągu dnia wydawana jest herbata. Niestety uczniowie są zobowiązani do noszenia obuwia zmiennego.

Uczniowie klasy Ia
12.12.2012

Dla mnie najważniejsze są mało liczne klasy, wszyscy znamy się bardzo dobrze. Są świetne lekcje. Uczymy się nie tylko na zajęciach w szkole, ale także podczas wycieczek.

 

Kiedy przyszedłem do Społecznego Gimnazjum okazało się, że jest nas dziewięciu w klasie. Wszyscy się od razu zaprzyjaźnili. Nauczyciele są mili i potrafią zrozumieć ucznia. Jest dużo konkursów i wycieczek. Nasz woźny jest miłym i sympatycznym człowiekiem, z którym można porozmawiać.

 

W naszej szkole są lekcje prowadzony w ciekawy sposób (nie sztywno). Nauczycielom bardzo zależy, żebyśmy zdobyli wiedzę i umiejętności na wysokim poziomie.

Ewa Barska
05.03.2012

Taniec pomaga w nawiązywaniu przyjaźni, uczy odpowiedzialności, pracy zespołowej, dobrych manier: W Społecznym Gimnazjum prowadziłam zajęcia tańca i podczas komersu, po polonezie uczniowie tańczyli walca ze swoimi rodzicami. Niektóre z mam uczyły się walca, a na komersie pękały z dumy, gdy ich synowie prosili je do tańca, kłaniali się, brali za rękę i prowadzili na parkiet… (GR IV 2011)

Alicja
23.11.2010

Zalety Społecznego Gimnazjum:

–       Miła atmosfera oraz wspaniałe warunki do nauki.
–       Uprzejmi nauczyciele.
–       Bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego.
–       Mała liczba osób w klasie.
–       Duża ilość wygranych olimpiad.
UCZNIOWIE SG CZEKAJĄ WŁAŚNIE NA CIEBIE!
Nikola
23.11.2010

„…Zapewnia sprzyjającą atmosferę, szacunek do drugiej osoby i sympatycznych nauczycieli.

Każdy, w tak małej szkole prezentuje swoje umiejętności , w których osiąga swój cel.”

Zuzanna
23.11.2010

Społeczne Gimnazjum pomogło mi znaleźć zainteresowanie. Pomimo tego, że jest wymagające, pomaga mi przygotować się do egzaminu.

Kinga
23.11.2010

Moim zdaniem Społeczne Gimnazjum jest wspaniałą szkołą, która na pierwszym miejscu stawia rozwój i edukację ucznia. Nauczyciele dbają o rozwój każdego ucznia z osobna, a dzięki temu nauka przestaje być domową wieczorną udręką . Ale najważniejszym atutem jest to, że to gimnazjum daje nam dobry start w przyszłość, ponieważ nie stawia tylko na rozwój edukacji, ale także rozwój kulturalny. W tej szkole, jako w jednej z niewielu, można zauważyć, jak emanuje na korytarzu pozytywna energia.
Uważam, że gdyby nie ta szkoła nigdy nie wspominałabym nauki z takim uśmiechem na twarzy.

Uczniowie klasy IIa
11.03.2010

 

GIMNAZJUM SPOŁECZNE – DOBRE I BEZPIECZNE!
KSZTAŁĆ SIĘ Z NAMI – NIE TYLKO W KLASIE I
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLAS II I III NA ROK SZKOLNY 2010/2011
My już wiemy, co ci proponujemy!
Uwierz doświadczonym!
Zalety naszych klas:
  1. małe zespoły ślicznotek i przystojniaków,
  2. przyjemna atmosfera ze względu na poczucie humoru wyżej wymienionych,
  3. solidarność koleżeńska i tolerancja, nawet wobec myślących inaczej,
  4. umiejętność porozumienia się w różnych sytuacjach w języku polskim, angielskim i niemieckim w kraju i za granicą.
Wady naszych klas:
  1. wysokie wymagania – i w ogóle, i w szczególności i pod każdym innym względem,
  2. konieczność systematycznej pracy – gorzki lek na lenistwo,
  3. obowiązek właściwego zachowania w każdej sytuacji, bo nauczyciele mają uczulenie na brak kultury w szerokim tego słowa znaczeniu.
BRAKUJE NAM TYLKO CIEBIE!
CZEKAMY!
Koleżanki i Koledzy z SG
Konrad, uczeń
10.12.2009

Ta szkoła tworzy rodzinną atmosferę, która sprzyja nauce. SG pomogło mi rozszerzyć swoje zainteresowania.

Błażej, uczeń
07.12.2009

Warto uczyć się w Społecznym Gimnazjum, ponieważ:

– jest tu atmosfera sprzyjająca uczniom,
– jest rozszerzony program nauczania biologii i języków obcych,
– są małe klasy
– jest możliwość udziału w warsztatach naukowych organizowanych w laboratoriach,
– zajęcia wychowania fizycznego są  realizowane na hali sportowej, na basenie oraz w postaci tańców,
– lekcje języków obcych są  na wysokim poziomie,
– zapewnia bardzo dobre przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego.
Agata, uczennica
07.12.2009

Zgadzam się z powyższą  opinią. Mało liczne klasy bardzo pomagają mi przyswajać  wiedzę i  każdy nauczyciel ma indywidualne podejście do uczniów. Nie żałuje, że zdecydowałam się na to, a nie inne gimnazjum.

Ada, uczennica
07.12.2009

Dobrze chodzi się do Gimnazjum Społecznego, ponieważ są małe klasy, wszyscy nauczyciele są świetni i dobrze tłumaczą. Jest wiele konkursów i można się angażować w różne rzeczy. Nasza pani dyrektor jest przyjazna i można z nią porozmawiać. Nasi nauczyciele niechętnie słuchają skarg na innych. Na przerwach jest wesoło i tłoczno przy sklepiku (ogólnie zawsze kolejka sięga do dwóch osób).Oblegany jest stół do piłkarzyków, a rzadziej stół do tenisa stołowego. Na lekcjach przyrodniczych wykonujemy doświadczenia, a nasze zastępstwa to konkretne lekcje, a nie na przykład oglądanie filmu.

Karolina, uczennica
07.12.2009

Lubię  chodzić do Społecznego Gimnazjum, ponieważ  panuje tu zawsze dobra atmosfera. Jest tu przyjemnie, nauczyciele są  mili, a uczniowie są świetni. Można tu znaleźć fajnych przyjaciół. Jest tu tak dużo konkursów – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Naprawdę warto tu chodzić. Jestem zadowolona z naszego „SG”.

Jakub, uczeń
21.10.2009

Do Społecznego Gimnazjum warto chodzić z kilku ważnych powodów. Pierwszym z nich jest, przyjazna atmosfera panująca na „korytarzach naszej szkoły”. Spotkacie tu miłych nauczycieli, którzy troszczyć będą się o Was każdego dnia i dbali będą o to, abyście codziennie pochłaniali jak największą ilość wiedzy. Jest tu dużo kolegów i koleżanek, więc na pewno znajdziecie tu swoją „bratnią  duszę”. Drugim powodem jest sposób przeprowadzania lekcji, w stosunkowo małych klasach. Nauczyciele podczas tych czterdziestu pięciu minut lekcji, mają czas  i możliwości zapoznać was z materiałem, nawet jeżeli sprawia on wam trudności. Jak widzicie w społecznym gimnazjum nie jesteśmy tylko zwykłymi uczniami, jakich wielu lecz Osobą, którą wszyscy nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły starają się jak najlepiej wykształcić i przygotować do dalszej edukacji oraz codziennego życia. Będziecie dumni, że możecie uczęszczać do szkoły, która zna prawdziwe wartości człowieka. I choć czasem popełniamy błędy, ta szkoła i Ci nauczyciele dają nam drugą szansę i ukazują nam drogę jaką powinniśmy kierować się następnym razem. Przyłączając się  „do nas” wkroczycie w mury szkoły, która „zawalczy” o Wasze dobro, jeżeli tylko tego chcecie i na to pozwolicie.

Adam, uczeń
20.10.2009
Społeczne Gimnazjum w Rybniku jest wyjątkową szkołą, ponieważ jest tu bardzo przyjemna atmosfera, można poczuć się jak w domu. Nauczyciele w tej szkole umieją wytłumaczyć nam coś,  czego nie rozumiemy. Dzięki małej liczbie osób w klasach jest czas na sprawdzenie każdego ucznia. Wszyscy pracownicy tej szkoły dbają o nas i o to abyśmy skończyli szkołę z dobrymi wynikami i potrafili zachować się w różnych sytuacjach, a także uczą nas kultury.
mama Pawła i Kasi
31.08.2009

…Muszę powiedzieć, że bardzo budujące było dla mnie odkrycie, że do szkoły społecznej chodzą również dzieci rodziców, którym niekoniecznie się przelewa, ale którzy gotowi są nawet na pewne wyrzeczenia po to, aby ich dzieci mogły się uczyć i rozwijać w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Właśnie ta atmosfera – bezpieczeństwa i życzliwości, kameralne warunki, fakt, że tu wszyscy się znają, były chyba dla nas decydujące przy wyborze szkoły.

Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum
im. Jerzego Kukuczki w Rybniku

    

sord.rybnik.pl ssp.rybnik,pl sg.rybnik.pl