Teledyski i światła

2019-04-19

Teledyski i światła


Czekając na nowe piosenki naszych ulubionych artystów zawsze mamy nadzieję, że stworzą oni jak największą liczbę teledysków. Dlaczego? Po prostu lubimy oglądać ciekawe rzeczy przy akompaniamencie naszych ulubionych piosenek. Szczególnie widoczne to było w dawnych czasach, kiedy to rockowi artyści byli na szczytach list przebojów. Pełne seksu, narkotyków i rock n’ rollu teledyski przyciągały tłumy, co później objawiało się pełnymi stadionami na koncertach tych artystów. Dużą rolę w tych teledyskach odgrywała zabawa światłem, która potęgowała uczucia. Oświetlenie do filmowania http://lumensc.pl/sprzet-swiatlo-konwencjonalne.html było dość ważne i jest równie ważne teraz.


PRO8L3M - Crash Test


Polska hip-hopowa grupa, która jest obecnie na szczycie. Piosenka pt. “Crash Test” posiada teledysk, który w połączeniu z chwytliwym bitem, ciekawym flow i genialnym tekstem robi furorę. Oświetlenie do filmowania nie było tam specjalnie potrzebne, ponieważ całość nagrywania jest głównie na zewnątrz, lecz światła, które widzimy w teledysku odgrywa ważną rolę w odbiorze teledysku. Stonowane kolory uzyskane przez kolor korekcję w połączeniu z neonami motorów i światłami lamp drogowych tworzą bardzo ciekawy klimat, który idealnie pasuje do zespołu i piosenki.


Alice Cooper - Poison


Rockowy klasyk jednego z największych muzyków lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. W teledysku widzimy zespół oraz głównego artystę, lecz też piękną i tajemniczą kobietę, która symbolizuje tytułową truciznę. Gra świateł, którą tworzy oświetlenie do filmowania, budzi naszą ciekawość oraz eksponuje urodę kobiety, która potrafi w nas pobudzić pożądanie, tak jak w autorze tekstu.Światła nie dla każdego


Wyżej wymienione teledyski nie posiadają w sobie bardzo agresywnych i dynamicznych świateł, dzięki czemu można spokojnie je oglądać i podziwiać sztukę. Niestety wiele nowych teledysków zawiera w sobie migające światła, które u osób z problemami z sercem mogą wywołać atak lub nawet doprowadzić do tragedii. Dlatego też przed każdym rozpoczęciem teledysku z taką grą świateł musi być odpowiedni komunikat dla osób z wadami serca. W końcu nikt nie chce zostać pozwanym lub co gorsza mieć kogoś na sumieniu.

Jak widzimy, oświetlenie do filmowania jest bardzo ważne. Oczywiście stawiając pierwsze kroki w filmowaniu nikt o tym nie myśli. Liczy się tylko radość z kręcenia filmów. Stając się coraz bardziej doświadczonymi filmowcami zaczynamy doceniać oświetlenie na planie i jakie wrażenie potrafi ono wywrzeć na odbiorcach. Praktycznie potrafi zmienić odbiór filmu o 180 stopni. Dlatego też nie wolno o nim zapominać, gdyż jest to podstawowy błąd. W dodatku sami tego nie zrobimy, więc potrzebujemy kogoś do pomocy. Nie można być alfą i omegą. Po prostu nie można.