Regeneracja akumulatorów trakcyjnych

2019-01-08

Regeneracja akumulatorów trakcyjnych to również wymiana nowej baterii!


Akumulatory trakcyjne, dzieli się na kwasowe tradycyjne i żelowe bez obsługowe. Bateria kwasowa inaczej nazywana akumulator kwasowo-ołowiowy – rodzaj akumulatora elektrycznego, który oparty jest na ogniwach galwanicznych i zbudowanych z elektrody ołowiowej oraz elektrody z tlenku ołowiu(IV) (PbO2) a także około 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego. Ma to zastosowanie jeżeli chodzi o regeneracja akumulatorów trakcyjnych http://janczewski.eu/oferta/regeneracja-baterii/ .


Zatem regeneracja akumulatorów trakcyjnych zyskuje coraz większą popularność. Roztwór ten spełnia funkcję elektrolitu. Pojemność akumulatorów ołowiowych podawana jest w amperogodzinach, czyli Ah. Całkowita pojemność jest zależna od sposobu rozładowywania się akumulatora, dlatego też wprowadzono pojęcie pojemności dziesięciogodzinnej. Jednak, by w ciągu 10 godzin doszło do rozładownia akumulatora 40 Ah, trzeba czerpać z niego prąd o natężeniu około 4 A. Niektóre firmy stosują inne pojęcia pojemności akumulatorów, na przykład pojemność pięciogodzinną -5HR bądź dwudziestogodzinną- 20HR.W temperaturach ujemnych pojemność maleje – warto o tym pamiętać przy regeneracji akumulatorów trakcyjnych.


Z bateriami trakcyjnymi spotkać się można w wielu urządzeniach, które na co dzień są wykorzystywane do wykonywania różnego usług. Znajdują one zastosowanie miedzy innymi w wózkach golfowych, wózkach widłowych, czy też wózkach, które służą do przewożenia bagaży na lotniskach ukierunkowanych na regeneracja akumulatorów trakcyjnych.


Zakup nowej baterii następuje zazwyczaj w przypadku wyeksploatowania obecnie używanej baterii. Nieraz zdarza się, że baterie trakcyjne utraciły swoją pojemność w skutek przestojów albo zbyt głębokiego rozładowania, bądź po prostu nieprawidłowej eksploatacji. Regeneracja baterii trakcyjnych przywraca im sprawność działania, a sam proces regeneracji jest o wiele tańszy niż zakup nowej baterii. Regeneracja ma na celu wydłużyć żywotność baterii trakcyjnej jak również przyczynia się do poprawy parametrów eksploatacyjnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wówczas „duży przegląd” regeneracyjny, który w zależności od naturalnego stopnia zużycia pozwala odzyskać na odzyskanie do około 70%-80% pojemności znamioniowej baterii, jeżeli chodzi o regeneracja akumulatorów trakcyjnych.


Cały zakres czynności konserwacyjnych, jakie są wykonywane podczas tak zwanego dużego przeglądu, polega na pomiarze gęstości elektrolitu oraz ewentualnej korekty, pomiar napięcia całkowitej baterii, jak również napięcia na poszczególnych ogniwach. Następny krok to kolejny pomiar napięcia baterii pod kontem obciążenia, ładowanie odsiarczające w aspekcie regeneracja akumulatorów trakcyjnych. Kolejny etap to wykonanie próby pojemności baterii. W trakcie wszystkich czynności wykonuje się ekspertyzę dotyczącą aktualnego stanu zużycia baterii. Wykonywana jest także weryfikacja stanu połączeń między ogniwowych oraz weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii. Przedostatnim etapem jest ocena faktyczna stanu skrzyni bateryjnej oraz pomiar rezystancji izolacji. Ostatni krok to diagnoza, jak również naprawa uszkodzeń baterii.

Warto zatem rozważyć regenerację owej baterii , gdyż cena takiej usługi nie jest wysoka, a bateria trakcyjna, która zostaje poddana regeneracji będzie prawidłowo działała jeszcze przez bardzo długi czas. Pamiętajmy o tym w odniesieniu do regeneracja akumulatorów trakcyjnych.


Wszelkie firmy zajmujące się, takimi regeneracjami oferują swój profesjonalizmem i rzetelnością, zapewniają najwyższy poziom usług, terminowość oraz rzetelność. Szukając najlepszej firmy w tej dziedzinie warto skorzystać z rekomendacji, opinie i referencje, które znajdują się na stronie internetowej.