Najlepsze słuchawki - jak wybrać?

2019-05-24

Nie da się ukryć, że słuchawki są fantastycznym wynalazkiem. Dzięki nim możemy odciąć się na chwilę od rzeczywistości przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki. A wszystko to w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie! Chwilę relaksu możesz sprawić sobie tak samo w głośnym tłumie, jak i na własnej kanapie. Jednocześnie jednak kupno słuchawek to nie taka łatwa sprawa. Możesz przebierać w przeróżnych modelach: są słuchawki przewodowe, bezprzewodowe, nauszne, douszne… I wiele, wiele więcej! Jak wybrać najlepsze słuchawki, które spełnią twoje oczekiwania?


Jakie słuchawki wybrać do smartfona?

Z praktycznego punktu widzenia nie ma lepszych słuchawek do smartfona niż te, które wkładasz do małżowiny usznej. Douszne mogą być zarówno słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe - tu już wybór należy do ciebie. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, na co możesz postawić. Istnieją bowiem również słuchawki dokanałowe. Wielu z nas w ogóle nie wie, że istnieją tego rodzaju słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Na czym polega ich fenomen? Umieszcza się je w głębi ucha, przez co jeszcze lepiej niż inne wygłuszają wszystkie dźwięki dobiegające z zewnątrz. Słuchawki przewodowe dokanałowe polecane są również dlatego, że znacznie lepiej od innych trzymają się w ludzkim uchu, co podnosi komfort użytkowania. Dlaczego właśnie je polecamy jako słuchawki do smartfona?

Gdy wychodzimy z domu - na uczelnię, do pracy, na wycieczkę czy trening - chcemy jak najmniej dźwigać. Dlatego właśnie słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe douszne i dokanałowe będą najlepsze - zajmują niewiele miejsca. Ponadto, oba rodzaje są lekkie i bez trudu możesz zawsze mieć je przy sobie. Zmieszczą się nawet do niewielkiej torebki czy plecaka. Pozwala ci to na słuchanie ulubionej muzyki zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Zarówno słuchawki douszne, jak i dokanałowe, pozwalają na całkiem dobrą jakość dźwięku. Niektórzy podkreślają też jako zaletę fakt, że ulubioną muzyką możesz podzielić się z drugą osobą, dając jej jedną ze słuchawek.

Pamiętaj, że dobre słuchawki przewodowe do smartfona powinny mieć specjalny pilot na kablu. Daje on wygodę, pozwalając na bezproblemowe ustawianie głośności i przeskakiwanie między ulubionymi utworami bez konieczności każdorazowego wyciągania telefonu z bezpiecznej kieszonki. Istotne jest równie to, by słuchawki przewodowe miały niezbyt długi kabel - najlepsza długość to około 1,5 metra. Nie będzie się plątał i szybko psuł.


Jakie słuchawki wybrać do słuchania muzyki w domu?

Kto czasem nie ma ochoty po pracy oddać się w zupełności ulubionym nutom? Jeśli to twoje ulubione zajęcie na leniwe popołudnia, polecamy wybrać słuchawki przewodowe wokółuszne. Są to jedne z wielu rodzajów słuchawek nausznych. Pamiętaj, by wybrać te o nieco dłuższym kablu, byś mógł wygodnie rozłożyć się na kanapie, podczas gdy słuchawki będą podłączone do oddalonego nieco od niej urządzenia.