Najlepsze oświetlenie filmowe – jak je dobrać?

2019-04-04

Do kręcenia filmów, seriali, spotów reklamowych lub vlogów – odpowiednie oświetlenie filmowe ma duże znaczenie i w każdym z tych przypadków warto dobrać takie artykuły oświetleniowe, które stworzą odpowiednią scenerię. O czym warto wtedy pamiętać?

 

Chyba każdy, kto miał kiedykolwiek okazję znaleźć się na planie filmowym, na pewno zwrócił uwagę na profesjonalne oświetlenie filmowe http://lumensc.pl/sprzet-swiatlo-konwencjonalne.html. Pod tym terminem znajduje się szeroka gama różnych rodzajów lamp, które zapewniają właściwe oświetlenie przestrzeni – zarówno wewnątrz obiektów, jak również na zewnątrz nich.

 

Do oświetlenia planu filmowego wykorzystuje się szereg różnych typów lamp, z których każda może emitować inny rodzaj światła. Wobec tego dobór właściwego oświetlenia filmowego ma szczególne znaczenie dla końcowego efektu.

 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, dobierając oświetlenie filmowe? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

 

Oświetlenie filmowe – postaw na to dopasowane

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, odpowiednie oświetlenie filmowe ma duże znaczenie dla tego, jaki będzie efekt kręcenia filmu. Właśnie dlatego w użyciu możemy znaleźć tak dużo różnych typów lamp.

 

Rodzaje oświetlenia filmowego:

·        lampy z soczewką Fresnela – pozwala na uzyskanie odpowiedniego skupienia lub rozproszenia światła w zależności od odległości pomiędzy lampą a soczewką

·        softbox – zestawy oświetleniowe pozwalające na uzyskanie dobrej ostrości i żywych kolorów, dają dużo światła

·        lampy halogenowe typu Red Head, Blonde – klasyczne lampy przeznaczone do filmowania, fotografowania

·        panelowe lampy do światła stałego – tworzą stałe oświetlenie na planie filmowym, często posiadają wrota kierunkujące światło.

 

Powyższe rodzaje lamp mogą być wyposażone również w różne źródła świtała, na przykład w żarówki halogenowe, tradycyjne żarówki żarowe, diody LED. Źródła światła mogą różnić się pomiędzy sobą mocą oraz temperaturą barwową, a także współczynnikiem odwzorowania barw.

 

W przypadku tradycyjnych żarówek żarowych pobór mocy oświetlenia jest bardzo wysoki, niemniej jednak można uzyskać wtedy bardzo dobre efekty oświetleniowe.

 

Skorzystaj z wypożyczalni oświetlenia filmowego

Gdy potrzebne jest oświetlenie filmowe do kręcenia danego materiału, wtedy nie trzeba wcale decydować się na zakup lamp, które same w sobie także są dość drogie. Najlepszym wyborem będzie wypożyczalnia oświetlenia filmowego, która będzie mogła zaoferować kompleksową obsługę.

 

Wypożyczalnia może nie tylko dostarczyć odpowiednie oświetlenie filmowe, ale również zapewnić dodatkowe usługi, w tym doradztwo dotyczące doboru właściwych lamp, transport lamp na miejsce, montaż lamp na planie filmowym na życzenie klienta.

 

Zatem wtedy, gdy potrzebne jest oświetlenie filmowe, warto skorzystać z wypożyczalni, które dysponują profesjonalnym sprzętem i wynajmują go w przystępnych cenach.

 

Aktualne oferty wypożyczalni oświetlenia można znaleźć także przez internet na ich stronach WWW.