Dlaczego pracodawcy z Polski szukają pracowników z Ukrainy?

2019-01-10

Powodów, z jakich poszukiwani są do pracy sąsiedzi ze wschodu jest wiele. A jednym z nich będzie przede wszystkim niższy koszt zatrudnienia i szybkie uzupełnienie braków w kadrze firmowej. Ze względu na to, że sprowadzenie i skontrolowanie oraz przeprowadzenie stosownej rekrutacji pracowników można zlecić profesjonalnym agencjom pośredniczącym, przedsiębiorcy nie muszą się martwić o natłok dodatkowych obowiązków z tym związanych. Działania na własną rękę bardzo często mocno obciążają właścicieli podmiotów gospodarczych, a takie rozwiązania często praktykowane przez polskich biznesmenów trafiają w stu procentach w ich gust.

 

Pracodawcy z Polski wraz z pojawieniem się możliwości redukcji kosztów firmy powiązanych z zatrudnieniem Ukraińców przekonali się do tego, że warto jest zatrudniać sąsiadów ze wschodu. Tym bardziej, że sytuacja braku pracowników w kraju stała się normą, a jej brak uniemożliwia odpowiedni rozwój wielu korporacji. Dzięki pracownikom z Ukrainy rozwój gospodarczy Polski jest znacznie bardziej dynamiczny niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Uproszczone procedury zatrudnienia na krótki czas dodatkowego wsparcia kadrowego niejednokrotnie stanowi możliwość wprowadzenia nowych projektów do firmy i realizacji większej ilości zleceń. Co więcej praca po godzinach i w weekendy w niektórych przedsiębiorstwach jest dobrze odbierana przez pracowników ze wschodu, dlatego też jest to dodatkowy argument do tego, że warto inwestować w takie rozwiązania. Szukam pracowników z ukrainy http://ukrainskipracownik.pl/ jest to tytuł wielu ogłoszeń zamieszczanych również w sieci internetowej. Ze względu na płynące korzyści z zatrudnienia Ukraińców pojawia się coraz więcej zamieszczeń tego typu, które trafiają do sąsiadów ze wschodniej granicy i umożliwiają im znalezienie dobrej pracy w Polsce.

 

Czy wielu wschodnich sąsiadów decyduje się na pracę w Polsce?

Wedle przeprowadzonych statystyk zatrudnienia Ukraińców w Polsce można stwierdzić, że wiele przedsiębiorstw korzysta z możliwości zatrudnienia obcokrajowców na krótki czas, bądź na stałe w przypadku przejścia przez zatrudnionego odpowiednich procedur - pozwoleń na pracę na stałe w naszym kraju. Poszukiwania pracowników ze wschodu są potwierdzone przeprowadzonymi badaniami i wynikami, które ukazują, że ponad czterdzieści procent dużych korporacji prosperujących na rynku gospodarczym w Polsce poszukuje Ukraińców do pracy. Jest to praktycznie połowa przedsiębiorstw, która działa w konkretnej branży. Co więcej tego typu firmy, które myślą o zatrudnieniu Ukraińców bardzo często wybierają agencje pracy tymczasowej zajmujące się rekrutacją najlepszych pracowników według wymogów zatrudniającego. Potencjalni pracownicy z Ukrainy z kolei bardzo chętnie podejmują pracę w Polsce i wyjeżdżają ze swojego kraju za chlebem, w szczególności młode osoby, które chcą polepszyć swoje warunki bytowe.

 

Za co odpowiedzialna jest agencja zatrudnienia obcokrajowców?

Agencja zatrudnienia obcokrajowców, pracy tymczasowej jest odpowiedzialna przede wszystkim za wszelkie sprawy administracyjne, jak również rekrutacyjne. Dzięki czemu każdy pracodawca może otrzymać pracownika gotowego do pracy, bez większego wysiłku.