Czym zajmuje się protetyk?

2019-05-30

Protetyk to specjalista, który na co dzień zajmuje się projektowaniem i realizowaniem zamówień w formie protez, koronek zębowych czy implantów zębowych. Głównym zadaniem protetyka będzie z pewnością pomaganie innym w zadbaniu o ładny uśmiech, o dobre samopoczucie związane z uzupełnieniem ubytków, które spędzały dotąd sen z powiek klientów poradni stomatologicznej. Specjalista zajmuje się również wytwórstwem aparatów ortodontycznych i ich naprawą. Jego możliwości, jak widać są potężne, a wsparcie techniczne gabinetów stomatologicznych przeogromne.

 

Protetyków na rynku stomatologicznym jest ogromna ilość. Każdy z nich ma przede wszystkim za zadanie przygotować np. projekt aparatu ortodontycznego w taki sposób, aby pasował do pacjenta. Zarówno aparaty, jak i protezy czy koronki przygotowywane tak, aby pasowały idealnie do danego pacjenta. W takim przypadku nie może być żadnych odchyleń, ponieważ przy wytwórstwie aparatu czy protezy zębowej każdy milimetr jest bardzo istotny. Niewygodny, źle dopasowany aparat ortodontyczny czy proteza zębowa może narobić więcej złego niż dobrego, jeśli zostanie nietrafnie przygotowana przez fachowca. Dlatego poszukiwanie dobrych protetyków, to podstawa do tego, aby w przyszłości można było cieszyć się ładnym, pełnym uśmiechem.

 

Jak znaleźć dobrego protetyka?

Dobry protetyk, który rzeczywiście zna się na swoim fachu nie dopuści do tego, aby klientowi coś nie pasowało. Będzie robił tyle przymiarek, ile trzeba, aby wszystko zespalało się ze sobą, nie było za długie, za szerokie, za płytkie czy niepasujące kolorystycznie. Oczywiście w tym przypadku chodzi zarówno o protezy zębowe, jak również koronki na podstawach metalowych lub z cyrkonu albo bez podstaw, tylko same korony. Protetyka żoliborz http://odentimplanty.pl/ to profesja, która jest bardzo potrzebna na rynku stomatologicznym. Bez niej bardzo wiele osób, nie tylko dojrzałych musiałoby zostać z mało estetycznymi ubytkami zębowymi, które negatywnie wpłynęłyby na samopoczucie i ich pewność siebie. Szczególnie pośród młodszych ludzi, którzy z różnych względów posiadają ubytki w uśmiechu, spowodowane nie tylko poprzez zaniedbania, ale również przez wypadki czy słabą konstrukcję zębów. Dzięki protetykom wiele problemów znika, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Wykonanie przez techników koron, protez i aparatów wpływa również pozytywnie na odbiór pracy protetycznej przez klientów gabinetów stomatologicznych.

 

Czy protetyk jest w stanie wykonać prawidłowo aparat ortodontyczny?

Specjalista przygotowujący aparat ortodontyczny, zanim zabierze się za jego wykonanie na wizycie wstępnej omawia z pacjentem wszystkie sprawy związane z założeniem aparatu. Czyli ewentualne usunięcia zębów, wyleczenie zębów wymagających leczenia, jak również pobranie odlewów na podstawie, których będzie wykonywany wybrany stały aparat na zęby.