Spotkanie z Mikołajem oraz podróżnikiem Wojciechem Mura

Spotkanie z Mikołajem oraz podróżnikiem Wojciechem Mura

6.XII.2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mikołajem i Panem Wojtkiem Mura podróżnikiem.
Pan Wojtek Mura zaprosił uczniów do wspólnej wędrówki po krainie 150 wysp w których udowodnił, że można się zakochać.

Na uczniów czekały słodkie papaje, mango, czerwone banany najlepsze na świecie awokado. Po eksplorowaniu lądu wszyscy wskoczyli do najlepszego akwarium na świecie!
„Temperatura wody i powietrza są prawie takie same, dlatego w wodzie można spędzić cały dzień. W błękitnej lagunie minuta staje się godziną! Na Polinezji Francuskiej nie ma Domów Dziecka, bo nie są potrzebne. Nie ma napadów, wypadków samochodowych, nie zamyka się też domów, bo nikt nie widzi w tym potrzeby! Wyspiarze mają olbrzymie serca, większe od tych naszych „cywilizowanych”. Od samego początku znajomości traktują przybysza jak przyjaciela. Celebrują posiłki, uwielbiają spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Pachną kwiatami, mają olbrzymie uśmiechy, a ich szczere i ciepłe spojrzenie powoduje, że człowiek chce przebywać w ich towarzystwie do końca swojego życia! Uwielbiają śpiew i taniec, szanują naturę, a większość dnia spędzają aktywnie, poza domem. Można wiele się od nich nauczyć, ponieważ posiadają cechy „wymarłe” w naszym świecie wartości. To właśnie ludzie generują wyjątkowość tych wysp i sprawiają, że są uznawane są za najlepsze na świecie. Błękitne laguny, łagodny klimat, kolorowe rafy i ryby, pachnące jak kwiaciarnie lasy, wodospady, wanilie, czarne perły, papaje, mango, kokosy, kwiaty to rzeczy, które schodzą w tym przypadku na drugi plan! Zakochałem się w Polinezji, poznałem tam wielu przyjaciół do których na pewno wrócę!” – wspominał Pan Wojtek

Panu Wojtkowi serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych zapierających dech w piersiach podróży.

Po spotkaniu Mikołaj wręczył symboliczny prezent mikołajkowy naszym uczniom i pracownikom szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum
im. Jerzego Kukuczki w Rybniku

    

sord.rybnik.pl ssp.rybnik,pl sg.rybnik.pl